Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

   Шановні дворічани!

   26 квітня ми згадуємо події 1986 року, як день перестороги щодо відповідального використання мирного атому, День скорботи за жертвами Чорнобильської трагедії.

   Чорнобильська катастрофа стала найбільшою в історії людства техногенною катастрофою. Масштаби її вражають і нині. Вибух дорівнював 500 атомним бомбам, скинутим на Хіросіму. За офіційними даними, внаслідок аварії на ЧАЕС постраждало п’ять мільйонів людей. Радіоактивного забруднення зазнало майже 50 % території України. З обороту вилучено близько 5 млн. га землі (навколо АЕС створена 30-км зона відчуження). В життя мільйонів людей увійшли слова «радіація», «зона», «ліквідатор», «відселення». А на квітучий українській землі з’явились пусті міста і села, мертвий ліс, до якого не можна підходити, сади з яблуками, насиченими радіоактивною отрутою, вода, яку не можна пити, і навіть повітря, яким дихаємо, стало ворогом. Точну кількість жертв аварії досі не названо. Приблизні дані – це близько 4 тисяч осіб, які загинули від радіаційного опромінення у момент аварії.  Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс - Саркофаг). Половини постраждалих уже немає в живих, багато стали інвалідами.

   Сьогодні ми повною мірою розуміємо, наскільки велику і масштабну справу зробили ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи. Їхній подвиг ніколи не піддасться історичному переосмисленню – вони зробили це в ім’я людства, яке не може, просто не має права забути про це.

   Щороку ми  в ці дні зустрічаємося з «чорнобильцями». Зараз в умовах карантину ми обмежені у можливості особистого спілкування з групами людей, організації  масових заходів. Але ми  не обмежені у праві   згадати їх усіх, подякувати за виконаний професійний, громадянський, людський  обов’язок, побажати здоров’я, щастя, благополуччя, миру та спокою.

 

Хто на сайті

На сайті Один гість та користувачі відсутні