Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

     Дорогі ветерани, шановні дворічани!

     Щиро вітаю вас з Днем пам’яті та примирення і з величним святом -  Днем Перемоги!

     Давно відгриміли останні залпи війни, але в пам'яті народній назавжди залишаться героїзм, мужність, відвага воїнів і працівників тилу, що відстояли незалежність нашої Батьківщини, врятували свят від фашизму.

     Для усіх поколінь цей день є особливим святом - у ньому  і радість перемоги, і гіркота втрат. Мільйони наших співвітчизників залишилися на полях жорстоких битв за найсвятіше - свободу своєї Вітчизні.

     На підступах і в боях за нашу “малу батьківщину” - Дворічанщину, яка була окупована фашистами  протягом майже восьми місяців,  – загинуло 460 наших воїнів, похованих у 18 братських могилах на території району. А з району кожен п’ятий був призваний до лав армії. У перші тижні війни добровільно пішли на фронт понад 100 молодих хліборобів, випускників шкіл. На прохання командування фронту майже 3 тисячі сільчан, переважно жінки і підлітки, будували оборонні укріплення. Старі й малі в тилу працювали задля перемоги, допомагали фронту і продуктами харчування, і бойовою технікою, придбаною за власні кошти. На території району діяли і розвідувально-диверсійні, партизанські  групи. Сотні жителів району удостоєні орденів та медалей, троє стали Героями Радянського Союзу. З тридцяти п’яти тисяч жителів на повернулись з фронтів більше п’яти тисяч чоловік.

     Довгих 1418 днів і ночей війни щодоби гинули люди, руйнувалися міста і села. Ціна Великої Перемоги – це мільйони загиблих, навіки зламані людські долі, невимовний біль та горе. Події тих днів не повинні згаснути в народній пам’яті. Про це нагадують меморіальні дошки, пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам'ять, яку нащадки несуть у вічність у своїх серцях. Ми не маємо права не пам'ятати героїв, визволителів нашого району, прах яких покоїться сьогодні під чорним гранітом меморіалів.

     Безмірна наша подяка воїнам, самовідданим працівникам тилу, післявоєнному поколінню, що відродило з руїн рідні міста та села.  Ця дата багато значить для тих, хто бився з ненависним ворогом на фронті, трудився недоїдаючи й недосипаючи в тилу, й для тих, хто не брав участі у війні.

     Дорогі ветерани! Ми вдячні вам за те, що ви до сьогоднішніх днів у строю. Скільки б слів вдячності не промовлялось на вашу адресу, ми завжди залишимось перед вами в боргу. Ваші знання і досвід, ваше ставлення до  громадянського обов’язку – це невичерпне джерело патріотизму, взірець, гідний наслідування для молодших поколінь.

     Сьогодні ми низько схиляємо голови перед вами, дорогі ветерани. Ви достойно йшли життєвим шляхом – як бойовим, так і трудовим. Ще кілька років тому неможливо було назвати всіх ветеранів, які проживають у районі, та з кожним роком їх  стає все менше і менше, і сьогодні  називаємо всіх:  Василець Микола Данилович з Дворічної,   Пелюстка Микола Ілліч з Рідкодуба;   інвалід війни, активний учасник громадського життя Токарівської сільської ради Гиренко Іван Прокопович;  учасники бойових дій   Кузьменко Павло Федорович, Гусакова Віра Харлампівна з Тавільжанської сільської ради, Щоткін Василь Олександрович з села Тополі Кам’янської сільської ради; Денщик Варвара Володимирівна  з Вільшани, Попова Євдокія Микитівна з села Богданівське, Мірошник Микола Степанович з села Великий Виселок..           

     Низький  уклін усім вам за ратний подвиг і самовіддану працю! Хай наші діти та онуки будуть гідні Великої Перемоги, і ніщо не потривожить вічну пам'ять про подвиг наших батьків і дідів.

     Бажаю вам, дорогі ветерани, миру та щастя, здоров'я і довголіття, добра та благополуччя!

     Нехай мир і злагода завжди живуть у наших душах і серцях, хай це світле травневе свято і наші щирі побажання додадуть усім нам нових сил і натхнення для здійснення майбутніх сподівань і трудових звершень.

 

 

 

 

 

 

Хто на сайті

На сайті 29 гостей та користувачі відсутні