Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

     15 травня виповнюється 175 років з дня народження видатного мікробіолога, ембріолога, зоолога, імунолога, творця вчення про фагоцитоз і теорії імунітету, одного з фундаторів порівняльної патології запалення, засновника наукової геронтології, першого українського лауреата Нобелівської премії, великої людини світу — Іллі Ілліча Мечникова. Україна віддає гідну данину його світлій пам’яті, виражену у пам’ятниках, меморіальних дошках, у назвах вищих науково-дослідних закладів, лікарень, вулиць тощо.

     Народився І.І.Мечников в с.Панасівка (нині Мечникове Токарівської сільської ради). Ми пишаємося своїм великим земляком. Крім назви села, де збереглися ставок, залишки панського маєтку, погреба, криниці, у односельців живе пам’ять про вченого. Зберігають історичну спадщину місцеві краєзнавці, члени громадської організації «Фонд сільських громад Дворічанщини», працівники та вихованці Центру дитячої та юнацької творчості, де відкрито музей «Наш великий земляк І.І. Мечников - Громадянин світу».

     На клопотання дворічан, підтримане народним депутатом України Д.О.Шенцевим, знаменна дата 175-річчя з дня народження вченого включена до Постанови Верховної Ради України від 3 грудня 2019 року № 325-IX «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2020 році». На відзначення цієї дати планувалося проведення ряду заходів за участі школярів і вчених. Це і традиційні заходи, і новинки, до яких мали приєднатися і міжнародні вчені. На жаль, надзвичайна ситуація, карантин в умовах пандемії не дають змогу  реалізувати все заплановане. Та все ж маємо надію, що ми повернемося до цієї події і  знайдемо змогу гідно її відзначити.

     Гордість Дворічанщини – не тільки славетна історія, а й люди, які цю історію творили, які народжувалися й жили тут, прославляючи своєю діяльністю рідний край. Ми пишаємося, що наша земля є батьківщиною працьовитих, мудрих,  талановитих людей, і що серед них І.І.Мечников, чия постать добре знайома  і займає гідне місце серед вчених, які закладали підвалини сучасної біології та медицини.

     Дорогі дворічани! Вітаємо вас із знаменною датою – 175-ю річницею з дня  народження славетного земляка, всесвітньовідомого вченого. Давайте поважати історію, зберігати її і, разом з тим, вчитися, працювати з думкою про майбутнє, бо тут жити нашим нащадкам.

Хто на сайті

На сайті 9 гостей та користувачі відсутні