Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

         В лютому 2020 року ініціативна група, яка складається  з активних ветеранів Дворічанської організації ветеранів України та працівників територіального центру Дворічанського району на чолі з менеджером проєкту Ларисою Найдановою прийняли участь в обласному конкурсі мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» з проєктом соціальної дії «Комфортні умови – для людей «щасливого» віку», мета якого: створення комфортних, відповідаючих технічним та санітарним вимогам до перукарень умов, шляхом облаштування перукарні сучасним обладнанням; підтримання ветеранів району у здійсненні їх мрії, перетворюючи старість з болісного тривалого періоду у прекрасний відрізок життя, наповнений бажанням жити.

         Проблемою, що надихнула на написання проєкту, стала відсутність в районному центрі комфортної перукарні з помірними цінами для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

         До будинку літнім людям зручно заходити, невеличкі сходи, є перила; для осіб похилого віку є пандус. Сама кімната перукаря знаходиться у відділенні денного перебування територіального центру, тобто відвідувачі одночасно мають змогу отримувати одночасно декілька видів соціальних послуг, а саме: виміряти артеріальний тиск, консультації з різних життєвих питань, інформацію про роботу структурних відділень; поспілкуватися з іншими громадянами, почитати свіжу пресу (газети «Дворічанський край», «Слово ветерана»), художні книги; пограти в шашки, шахи, доміно; подивитися телепередачі по телевізору; помилуватися творчими роботами мешканців нашого району (постійно проходять виставки поробок); відпочити на зручному дивані та посмакувати трав’яним чаєм. Працівники установи володіють особливостям спілкування з людьми похилого віку та особами з інвалідністю, особливо з вадами слуху, зору, які знаходяться у стані депресії, перенесеного горя, агресивно настроєні на владу, молодь, та інших людей.

         На місцевому рівні реалізація проєкту сприяє залученню до вирішення місцевих проблем значної частини громади Дворічанського району. Приймаючи участь у проекті літні люди та люди з фізичними вадами відчують, що вони не «на узбіччі життя», що вони можуть бути почуті і підтримані.

         Звісно, втілення проєкту в життя неможливе без фінансової допомоги спонсорів. Ініціативна група звернулася з листами-проханнями до голів сільських рад Дворічанського району про участь у співфінансуванні проєкту. Так, Тавільжанська сільська рада, на чолі з головою Тритяком Миколою Івановичем, ухвалила рішення на сесії сільської ради про участь у співфінансуванні проєкту «Комфортні умови – для людей «щасливого» віку». Вищевказана сільська рада знаходиться ближче за всіх до районного центру, і близько 200 осіб похилого віку та осіб з інвалідністю, які проживають на її території, отримують різні соціальні послуги у трьох відділеннях територіального центру, і також дуже зацікавлені, щоб в установі була сучасна і комфортна перукарня.

         Згідно плану-графіку реалізації заходів мініпроєкту вже виконані такі пункти:

  1. Підготовчий етап.

В газеті «Дворічанський край» 03 червня 2020 року №45-46 розміщена інформаційна стаття про початок, мету та завдання проєкту.

  1. Напрацювання концепції подальшої співпраці із представниками зацікавлених сторін.

В липні 2020 року було проведено збори ініціативної групи ветеранів та працівників територіального центру, на яких були розподілені обов’язки членів групи, виділені учасники, які відповідають за проведення косметичного ремонту в кімнаті перукаря, за вибір постачальника на перукарське обладнання та меблі, за зборку та встановлення обладнання в кімнаті.

  1. Підготовка приміщення.

В липні 2020 року силами ініціативної групи в кімнаті перукаря проведено косметичний ремонт (стіни обшиті панелями МДФ, поклеєні шпалери та пофарбовані вікна).

  1. Придбання перукарського обладнання та встановлення в кімнаті.

 З червня 2020 року були замовлені у постачальників перукарське обладнання та меблі.

На даний час вся продукція отримана, зібрана та встановлена на визначені місця.

         Ми вдячні районній організації ветеранів, очолюваній депутатом Дворічанської районної ради В.І.Дорошенком, Тавільжанській сільській раді та сільському голові М.І.Тритяку за участь у реалізації мініпроєкту. Ми завжди відчуваємо підтримку і висловлюємо подяку Благодійному фонду Дмитра Олексійовича Шенцева, нашого народного депутата, за  допомогу.

Ініціативна група мініпроєкту «Комфортні умови – для людей «щасливого» віку» дуже вдячна членам Конкурсного комітету обласного конкурсу мініпроєктів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» за те, що звернули увагу на проблеми, які існують у соціальній сфері віддаленого від обласного центру району, чим підвищили статус такої категорії громадян, як громадяни похилого віку та особи з інвалідністю, через їх упевненість у своїх силах та спроможність реально впливати на рівень (комфорт) свого життя у місцях безпосереднього проживання.

 

Директор                                                                              Лариса НАЙДАНОВА

 

        

Хто на сайті

На сайті 8 гостей та користувачі відсутні