Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

І знову наближається День місцевого самоврядування. Зазвичай, - це свято посадовців місцевих рад, депутатів – народних обранців, і мешканців, задля яких і  працюють місцеві ради. Та цього року  святковий настрій     затьмарюється проблемами, які постали перед громадами у зв’язку з змінами в адміністративно-територіальному устрої,  територіальній організації влади, процесами децентралізації. Районна, селищна та 13 сільських рад Дворічанщини реорганізуються, обрана Дворічанська селищна рада Куп’янського району. Вона  має створити свої виконавчі органи, забезпечити їх кадрами, вирішити питання працевлаштування та соціального захисту працівників рад, виконати затверджені  місцеві бюджети поточного року, затвердити бюджет на наступний рік,  сформувати та організувати виконання місцевих галузевих програм,  впорядкувати питання власності: майнові та  роботи установ.  Для всього цього потрібна законодавча база. Одного бажання не вистачає, адже працювати ми повинні в законодавчому полі і в межах бюджетного законодавства. Наше завдання – вийти з цього процесу без втрат, зберегти все, що є в громаді для надання послуг громадянам.

Зараз депутати місцевих рад, посадовці завершують свої повноваження органів місцевого самоврядування VІІ скликання. Протягом каденції  вчасно затверджувались бюджети, вносились зміни до них з метою раціонального використання бюджетних коштів, затверджувались звіти про їх виконання. Спільно, і організаційно, і фінансово, виконували заходи затверджених загальнорайонних  цільових програм в різних сферах: соціального захисту, правової допомоги, підтримки закладів освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, розвитку культури, фізкультури і спорту та інші. Також вагомі результати  приносить співпраця, взаємодія  з приватними сільгосппідприємствами, фермерськими господарствами, землекористувачами. Вони розуміють, що неможливо працювати на землі, не підтримуючи соціальну сферу, послугами якої користуються їх пайовики.

Ініціативні групи беруть участь та стають  переможцями конкурсів  розвитку громад, реалізують мініпроєкти, що дає змогу залучати додаткові кошти в громади та  мати конкретні справи: модернізувати навчальні кабінети, здійснювати заходи з енергозбереження та енергоефективності, придбавати  необхідне обладнання тощо. Реалізовані і проєкти разом з громадськими організаціями, такими як Фонд сільських громад Дворічанщини, районна Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), районна організація ветеранів, це соціально спрямовані проекти та проведення  заходів виховного, патріотичного характеру для  підростаючого покоління. Багато соціальних програм та заходів здійснено разом з народним депутатом Д.О.Шенцевим та Благодійним фондом. Маємо багаті традиції, історичну спадщину, яку треба відроджувати,  прекрасну  природу, яку треба використовувати. Проводимо багато заходів. На жаль, цього року, умови карантину, не дали змогу провести родинні Дні села, традиційні культурно-масові та спортивні заходи, які нас об’єднують. Але маємо надію на повернення всіх  справ, якими ми разом займаємося, аби всі були здорові.

Є багато нарікань на роботу  органів місцевого самоврядування. Але ще більше питань, з якими звертаємося до них і отримуємо вирішення проблем. Все можна вирішити, не шляхом мітингування, а шляхом діалогу. Є багато повноважень, які все передаються на місця,  і часто без передачі коштів. І ми змушені шукати варіанти здійснення цих повноважень та  вишукувати власні кошти. Сільські ради передають субвенції для того, щоб задовольняти потреби громадян. Адже всі ми знаємо, що місцеве самоврядування – це люди, це робота для людей, турбота про людей.

Аналізуючи проведену роботу, підбиваючи підсумки, ми усвідомлюємо, що попереду дуже важлива робота, яка стає ще складнішою, тому що потрібно і завершити  поточний рік, і нормально розпочати  новий рік в нових умовах.

Незважаючи на такий стан справ, маємо привід - День місцевого самоврядування, щоб привітати всіх зі святом, подякувати за роботу, побажати сил  і наснаги, успіхів,  взаєморозуміння, людського ставлення один до одного. Бажаємо міцного здоров’я, щастя, миру і злагоди.

Галина ТУРБАБА, голова районної ради

Хто на сайті

На сайті 4 гостей та користувачі відсутні