Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Розвиток позашкільної освіти в Україні, а також становлення позашкільних закладів тісно пов’язано з історичним, соціальним, економічним, політичним та культурним розвитком країни в цілому. Офіційним роком її народження вважається 1918 рік, коли український педагог, прозаїк, літературознавець і громадський діяч Софія Федорівна Русова очолила Департамент дошкільної та позашкільної освіти. Вона значну увагу приділяла створенню національної системи виховання та освіти. Позашкільна освіта визнавалася нею не менш значущою ланкою у вихованні та формуванні молодої особистості на рівні з дошкільною та шкільною. За сприяння С. Русової у 1918 році створювалися  перші центри позашкільної творчої діяльності школярів: численні клуби, дитячі майданчики, комуни, майстерні, секції різноманітні за змістом роботи. Ці організації стали прототипом сучасних закладів позашкільної освіти.

За роки незалежності в Україні сформувалася нова правова основа діяльності закладів позашкільної освіти. У наш час заклади позашкільної освіти набувають особливої популярності як центри розвитку творчої особистості, її самореалізації та професійного самовизначення. Роль позашкільного навчання у сучасному освітньому процесі переоцінити неможливо. Позашкільна освіта допомагає здійснювати дитячі мрії і бажання, забирає дітей з вулиці й відволікає від нескінченних комп’ютерних ігор, саме позашкілля нерідко дає путівку в життя – коли діти після занять у центрах і гуртках остаточно визначаються зі своїм покликанням, роблять перші кроки до досягнення своєї мети – пишуть наукові роботи, беруть участь у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах і конкурсах, виборюють призові місця. Надзвичайно великі можливості позашкільної освіти для патріотичного виховання. Адже подорож рідним краєм разом з однолітками з туристичного гуртка або навіть один день військової гри для дитини може означати набагато більше, ніж нудні лекції.

За даними Міністерства освіти і науки України в Україні діють 1484 закладів позашкільної освіти системи Міністерства освіти і науки України державної та комунальної форм власності.

У Дворічанському районі працюють два позашкільних заклади – Центр дитячої та юнацької творчості (директор О.М.Бервено) та Дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки «Юність» (директор Анопко С.І.). У закладах працюють по 39 гуртків з охопленням майже 1,5 тис. дітей. Вихованці закладів позашкільної освіти району є учасниками різноманітних конкурсів, змагань,  фестивалів, турнірів  як в області, так і на всеукраїнському рівні.

Великою мірою їх успіхи залежать від таланту педагога, безмежно закоханого у свою справу, який ділиться своїми знаннями, допомагає опановувати необхідні навички, навчає думати, вирішувати проблеми, не боятися труднощів, є для них старшим другом і порадником. А саме такі творчі люди працюють на Дворічанщині.

Згадати історію створення, діяльності цих закладів – мета заходу, організованого в Центрі дитячої та юнацької творчості 9 січня. Захід зібрав нинішніх та колишніх працівників і керівників гуртків, вихованців. Привітали присутніх з визначною датою,  наголосили на важливості роботи, спрямованої на розвиток творчих здібностей дітей у різних сферах освітньої діяльності голова районної ради Г.Г.Турбаба та голова районної державної адміністрації І.В.Григоренко. Вони вручили закладам грамоти та подарункові сертифікати. Начальник відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації Н.І.Коваль також привітала з ювілеєм та  оголосила вітання від директора обласної станції юних туристів В.А.Редіної, в якому звучала висока оцінка роботи дворічанських закладів, на які рівняються в області.

Директори О.М.Бервено та С.І.Анопко розповіли про історію та сьогодення закладів, їх виступи супроводжувалися фото та відеоматеріалами. Керівники   гуртків та вихованці підготували музичні вітання.

Захід завершився нагадуванням, що Софія Русова ще століття тому у своїй педагогічній діяльності постійно наголошувала на значущій ролі та обов’язку держави в підтримці розвитку саме позашкільної освіти, оскільки тільки чітко розроблена мережа безплатних закладів позашкільної освіти може забезпечити країні в короткий строк помітний поступ у формуванні національного та патріотичного світогляду підростаючого покоління.

Фото із архіву Дворічанського ЦДЮТ

 

 

Хто на сайті

На сайті Один гість та користувачі відсутні