Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

26 квітня для України — скорботний день. 33 роки тому сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. 

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу. Внаслідок вибуху виникла пожежа. Після вибуху і пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки території сучасної України,  а й території багатьох європейських країн. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

У перші дні після аварії було евакуйовано населення 10-кілометрової зони, в подальшому зону евакуації розширили до 30 кілометрів. Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Навколо зруйнованої ЧАЕС - утворилася мертва зона.

В ліквідації аварії взяли участь сотні тисяч людей, серед яких жителі нашого району.

Традиційно в цей день ліквідатори аварії на ЧАЕС зустрічаються з керівниками району. Перед присутніми виступили та надали відповіді на запитання  керівники установ соціального захисту, охорони здоров’я, газового, енергетичного господарства.

Після зустрічі «чорнобильці» разом з представниками трудових колективів, учнів, громадськості взяли участь у мітингу-реквіємі, на якому виступили голова районної ради Г.Г.Турбаба, голова районної державної адміністрації І.В.Григоренко, голова районної організації ветеранів В.І.Дорошенко, учні Дворічанської школи.

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності тих, хто, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, захистиd людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації - пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків. Тієї квітучої весни вони відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу. Велика шана тим, хто своєю працею приборкував реактор, хто будував саркофаг, хто докладав зусиль, аби не було постійних викидів радіації.

Час не стер у пам’яті їх  імена, не загоїв чорнобильських ран… Загиблих вшанували хвилиною мовчання.

До пам’ятного знаку «чорнобильців» поклали квіти від громади району, від народного депутата України Д.О.Шенцева, від ліквідаторів, від школярів. Квіти вкрили меморіал червоним покривалом.

Скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в душах українців, ця трагедія навіки оселилась у людських серцях. Чорнобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Пам'ятаймо про це і  намагаємось, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.

Фото газета "Дворічанський край"

 

 

 

 

Хто на сайті

На сайті 34 гостей та користувачі відсутні