Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

В більшості стародавніх народів існувало язичницьке ритуальне свято, пов'язане з природним явищем - літнім сонцестоянням, після якого день починає скорочуватись. Люди поклонялися Сонцю та проводили різноманітні обряди для хорошого урожаю, здоров'я та добробуту.
Коріння свята Івана Купала має тисячолітню історію, це одне з найстаріших свят, яке дійшло до нашого часу. З давніх-давен свято Івана Купала користувалося в народі особливою увагою: вважалося, що в цей день можна було пустити «з водою» всі напасті і нещастя, «змити» хвороби, оновити життя, зустріти справжнє кохання і навіть знайти скарб. У купальські дні прийнято було бажати всього найкращого і, головне, виконання задуманого. За традицією, у ніч на Івана Купала проводилося безліч різних обрядів і ритуалів. І навіть сьогодні купальську ніч вважають однією з найбільш «сильних», коли все навкруги наповнюється цілющими і магічними властивостями. Основними силами є вода, вогонь і трави. 


         Свято Івана Купала збирає біля Оскола та ставків, серед чарівної дворічанської природи і в наш час. Святкують з піснями, музикою, казковими персонажами, з вогнищами у Кам?янці, в Лимані Другому. У Пісківській сільській раді традицією стало проведення турніру з пляжного волейболу, і цього року в ньому взяло участь 13 команд, жіночих і чоловічих. Переможці турніру отримали  дипломи, які вручив головний суддя змагань – директор  комунального закладу фізичного здоров?я населення «Спорт для всіх» В.В.Каща, та грошові премії від спонсора - голови фермерського господарства, депутата районної ради І.П.Хавелова. Присутніх привітали зі святом, з спортивними досягненнями, побажали святкового настрою голова районної ради Г.Г.Турбаба, голова районної державної адміністрації І.В.Григоренко, Пісківський сільський голова В.В.Бакунець, депутат районної ради І.П.Хавелов. Після спортивних змагань розпочалася культурно-розважальна програма для дорослих та дітей.

У Токарівці місцеві учасники художньої самодіяльності під  керівництвом О.Б.Мешкової за підтримки Токарівської сільської ради, сільського голови О.П.Синянської та керівника місцевого сільгосппідприємства, депутата районної ради В.В.Акулова  організували, як завжди,  дійство за давніми традиціями. Головні персонажі свята - Купала та Марена, які виготовляються відповідно, хлопцями й дівчатами. Серед основних ритуалів -  вшанування купальського деревця хороводами; плетення вінків дівчатами і пускання їх на воду; розпалювання багаття та стрибання через вогонь.  Свято  привертає увагу багатьох дворічан та гостей. Голова районної ради Г.Г.Турбаба з задоволенням взяла участь у святковому дійстві.

Нехай душевне багаття радості відганяє всі печалі і хвороби, а водоспади веселощів і сміху пожвавлюють наші серця.

Фото із сторінки "Ароматные травы" у мережі Фейсбук,

Хабачкової А,  Дорошенко В.

 

 
 

Хто на сайті

На сайті 4 гостей та користувачі відсутні