Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

За ініціативи президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, голови обласної ради С.І. Чернова у Будинку рад відбувся семінар-практикум «Виборчий кодекс України: основні положення організації та проведення місцевих виборів».

У роботі семінару взяли участь керівники та депутати місцевих рад Харківщини, посадові особи органів місцевого самоврядування, які опікуються питаннями проведення виборів. Разом з колегами учасниками семінару були голова Дворічанської районної ради Г.Г.Турбаба, керуюча справами виконавчого апарату районної ради Л.І.Глотова, Дворічанський селищний голова Ф.А.Магомедов.

Про новий Виборчий кодекс України, як основу забезпечення демократичних та прозорих виборів в державі, розповіла Ірина Єфремова, член Центральної виборчої комісії України. Вона зазначила, що Кодексом визначено, що вибори народних депутатів здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від партій. Партійні списки будуть відкритими, як на центральному, так і регіональному рівні. Партії й кандидати отримають порядкові номери, які будуть оприлюднені в пресі та розміщені в кожній кабінці для голосування. У виборчому бюлетені залишиться всього дві графи, в одну з них буде вноситься порядковий номер партії, в іншу – номер кандидата в депутати з партійного регіонального списку. Залежно від кількості набраних голосів, кандидат зможе зайняти вищий щабель в партійному списку, а депутатський мандат отримають ті кандидати з партійного списку, за яких проголосувала найбільша кількість виборців.

Окрім того, за новим Виборчим кодексом вибирати депутатів міських, районних, сільських та селищних рад із населенням до 90 тисяч осіб будуть за мажоритарною системою відносної більшості. В одному окрузі вибиратимуть від двох до чотирьох депутатів.

Кількісний склад депутатів у місцевих рад буде залежати від кількості виборців в окрузі, від 12 до 120 депутатів.

Список кандидатів у бюлетені партія повинна затвердити на зборах, окрім того, у ньому повинен бути дотриманий гендерний баланс – щонайменше 40% представників однієї статі.

Сільських, селищних, міських голів та сільських старост із населенням до 90 тисяч осіб обиратимуть за мажоритарною системою відносної більшості: переможе кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів. Міських голів у містах з населенням понад 90 тисяч обиратимуть за мажоритарною системою абсолютної більшості: перемогу отримає кандидат, за якого проголосують більше 50% тих, хто прийшов на вибори.

Про особливості правового регулювання місцевих виборів в Україні розповіла Яна Брусенцова, головний редактор всеукраїнської газети «Місцеве самоврядування», юрист, коуч-тренер з питань виборчого законодавства Практичними питаннями з організації та проведення місцевих виборів поділилася Людмила Макаренко, заступник міського голови – керуючий справами виконавчого комітету Чугуївської міської ради.

Депутати обласної ради, голови районних рад, міські голови міст обласного значення, голови ОТГ, міські та селищні голови міст та селищ, які є районними центрами, їх заступники, працівники виконавчих апаратів місцевих рад та юрисконсульти у ході обговорення положень Кодексу висловили ряд зауважень та пропозицій. Виконавча дирекція Асоціації узагальнить цю інформацію та підготує звернення до ЦВК.

 

Хто на сайті

На сайті 15 гостей та користувачі відсутні