Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

15 листопада 2018 рокув смт. Дворічна в приміщенні районної бібліотеки відбулася Робоча зустріч «Дієвість Програми з надання безоплатної правової допомоги населенню Дворічанського району» в рамках проекту «Від правосвідомості кожного - до сильної, спроможної, розвинутої громади», який реалізується ГО «ФСГД» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».

Детальніше...

Безоплатна правова допомога, яку Дворічанський офіс Мережі правового розвитку надав місцевій селищній раді, дозволила попередити втрати бюджету на суму 15 тисяч гривень. У спірному питанні щодо боргів за газ суд став на сторону органу місцевого самоврядування.

Внаслідок нарахування необґрунтованих штрафних санкцій за несвоєчасну оплату природного газу, спір між Дворічанською селищною радою та ТОВ «Харківгаз Збут» довелося вирішувати в суді.
На адресу селищної ради надійшла претензія від газопостачальної компанії щодо оплати послуг з постачання природного газу, а також штрафних санкцій за несвоєчасний розрахунок. В рамках меморандуму про співпрацю дворічанський селищний голова Фархад Магомедов звернувся за правовою допомогою до Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини».

Детальніше...

Через високі тарифи на газ не всі можуть вчасно та в повному обсязі розрахуватися за його споживання. Так сталося і з жителькою селища Дворічна, що на Харківщині, Тетяною Бузіною*.

Звернувшись за порадою знайомих до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку, жінка розповіла, що на початку року мала заборгованість за спожитий газ та отримала попередження про можливе відключення газопостачання. Доклавши чималих зусиль, Тетяна зібрала необхідну суму та погасила заборгованість.

Детальніше...

ПРАВА НЕПОВНОЛІТНІХ

20 березня 2018 року в Дворічанському ліцеї, для учнів 10-11 класів, представниками Дворічанського офісу Мережі Правового Розвитку був проведений тренінг на тему «Права дитини».

В ході заходу учні в ігровій формі «Імпровізоване судове засідання» ознайомилися із основними правами неповнолітніх та побували в ролі казкових героїв в якості суддів, позивачів та відповідачів. Також учні в ігровій формі навчилися розрізняти права та обов’язки.

На сам кінець було розглянуто питання відповідальності неповнолітніх, що викликало не аби який інтерес учасників. Саме ця тема викликала найбільше запитань. Як себе поводити з поліцейським? За які дії настає відповідальність? Яке покарання може бути призначено? На ці та багато інших питань учасники отримали відповіді від тренера Мережі Правового Розвитку Віталія Бабики.

Зважаючи на зацікавленість щодо проведення подібних заходів, яку учні висловили під час зворотного зв’язку між координатором шкільних служб порозуміння Дворічанського району, тренером Мережі Правового Розвитку Анною Калашник та дирекцією ліцею, досягнуто домовленості щодо проведення двох тренінгів на теми: «Відповідальність неповнолітніх» та «Захист прав споживачів».

Наразі уточняються дати проведення, а команда Дворічанського офісу Мережі Правового Розвитку вже розпочала роботу з їх підготовки.

Захід проведено в рамках проекту «Розвиток шкільних служб порозуміння в рамках Мережі правового розвитку» за фінансової підтримки МФ «Відродження».

 

Координатор ШСП

Дворічанського району                                                                           Анна Калашник

"Нічия" земля тепер працюватиме на громаду

Фото: Віталій Бабика

Зліва направо Лиманський Другий сільський голова Микола Коломійцев, членкиня ГО "Фонд сільських громад Дворічанщини" Юлія Рябенко, керівник Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика

Земельні ділянки, власники яких померли, і які ніхто не успадкував, можуть стати власністю громади. Проте щоб правильно оформити цю процедуру, необхідні суттєві докази та судове рішення. Саме за таку нелегку справу взявся юрист Дворічанського Офісу Мережі правового розвиткуВіталій Бабика та допоміг сільському голові села Лиман Другий Дворічанського району повернути громаді понад 10 гектарів землі.

Тему поповнення бюджету громади на одному з виїзних прийомів в селі Лиман Другий Дворічанського району, обговорювали керівник Офісу при громадській організації "Фонд сільських громад Дворічанщини" Віталій Бабика та сільський голова Микола Коломійцев.

Посадовець розповів, що на території сільської ради є земельні паї, власники яких померли, і які ніхто не успадкував.

-    У такому разі сільська рада має право через суд визнати таку спадщину відумерлою * та повернути її у власність громади, - роз'яснює юрист.

Але щоб правильно оформити цю процедуру, необхідні суттєві докази та судове рішення. Тож, правник Офісу допоміг сільраді зібрати усю необхідну документацію.

Процес збору доказової бази був дуже копітким:

1.      У районному відділі Держгеокадастру юрист отримав дані про те, чи були у померлих людей правовстановлюючі документи на землю.

2.       У відділі державної реєстрації актів цивільного стану взяв виписки з актових записів про смерть.

3.      Підготував клопотання до Дворічанської держнотконтори з вимогою надати докази того, що спадкоємців немає.

4.       Щоб знайти можливих спадкоємців, подав оголошення в газету про те, що збирається звернутися до суду.

5.      Коли всі докази були зібрані, юрист підготував відповідні проекти заяв до суду про визнання спадщини відумерлою.

До Дворічанського районного суду наразі подали дві такі заяви. 27 листопада 2017 року суд повністю їх задовольнив. А відумерлу спадщину - право на земельні ділянки, загальною площею понад 10 гектарів - передали територіальній громаді.

-   Отримання права на вказані земельні ділянки безумовно сприятиме збільшенню дохідної частини бюджету громади, оскільки як власник громада зможе здавати такі землі в оренду через аукціон, завдяки чому значно збільшиться розмір орендної плати, - вважає Лиманський Другий сільський голова Микола Коломійцев.

Юрист Офісу Віталій Бабика говорить, що зараз готуються ще три аналогічні заяви до суду. Проте, як виявилося, в деяких правовстановлюючих документах на паї є помилки у написанні імені власника. Тому спочатку треба у суді довести, що ці документи дійсно належать померлим людям, і лише потім звертатися до суду, щоб визнати спадщину відумерлою.

Посилання на рішення суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

http://revestr.court.gov.ua/Review/70553891

http://revestr.court.gov.ua/Review/70553902

*Відумерла спадщина (Вікіпедія) — в цивільному праві це майно померлого, яке не переходить до його спадкоємців. Відумерла спадщина може утворитися, якщо до дня смерті спадкодавця не виявиться спадкоємців ні згідно із законом, ні по заповіту, а також якщо жоден зі спадкоємців не прийняв спадку або всі спадкоємці позбавлені спадку заповітом.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті«Правовий Простір».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

ПРАВА

вимушено переміщених осіб

28 липня 2017 року в смт. Дворічна Харківської області пройшов другий тренінг для вимушено переміщених осіб, місцевих активістів та громадських радників.

Цього разу учасники ознайомилися з новелами сімейного законодавства, зокрема стосовно стягнення аліментів та отримали практичні навички щодо звернення до суду з цих питань. Крім цього, аудиторії були розкриті можливості й досудового врегулювання спору (медіація).

Окремим блоком було розглянуто питання звернення до суду у разі, коли відповідач перебуває на тимчасово непідконтрольній Україні території.

По завершенню тренінгу усі охочі мали змогу отримати особисті консультації.

Тренінг проведено ГО «Чугуївська правова група» в рамках Проекту, який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Автор: тренер Мережі Правового Розвитку

            Віталій Бабика

 

 

 

 

26 липня 2017 року в смт. Дворічна Харківської області стартував цикл тренінгів для вимушено переміщених осіб, який буде включати три блоки з правових питань.

В перший день учасники ознайомилися з основними правами та перевагами, які мають вимушено переміщені особи, а також механізмами їх реалізації. Теоретичні знання надані тренером були закріплені практичними вправами, поданими в ігровій формі, що безумовно дозволило краще засвоїти подану інформацію.

Підводячи підсумки учасники визначилися з основними питаннями, відповіді на які, вони хотіли б отримати під час наступних зустрічей.

Тренінг проведено ГО «Чугуївська правова група» в рамках Проекту, який здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Автор: тренер Мережі Правового Розвитку

            Віталій Бабика

Хто на сайті

На сайті 10 гостей та користувачі відсутні