Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Через високі тарифи на газ не всі можуть вчасно та в повному обсязі розрахуватися за його споживання. Так сталося і з жителькою селища Дворічна, що на Харківщині, Тетяною Бузіною*.

Звернувшись за порадою знайомих до Дворічанського офісу Мережі правового розвитку, жінка розповіла, що на початку року мала заборгованість за спожитий газ та отримала попередження про можливе відключення газопостачання. Доклавши чималих зусиль, Тетяна зібрала необхідну суму та погасила заборгованість.

Однак згодом помітила, що їй перестали нараховувати субсидію. Звернулася до місцевого управління соціального захисту населення і дізналася, що субсидію їй не виплачують за заявою газовиків, які припинили газопостачання у зв’язку із заборгованістю.

Отримавши відповідний акт про відключення та детально вивчивши обставини справи, юрист Офісу при громадській оранізації «Фонд сільських громад Дворічанщини» Віталій Бабика підготував відповідну скаргу до керівництва постачальника газу.

Однак замість позитивного рішення у відповідь прийшов акт про порушення, яке начебто полягало у несанкціонованому відновленні пані Тетяною газопостачання шляхом демонтування пломб на газових приладах. До того ж газовики повідомляли, що призначили засідання комісії з розгляду актів про порушення.

  • Виходить, окрім того, що жінка втратила субсидію, їй ще й могли нарахувати чималий штраф за надумані порушення, і це могло позбавити її права на субсидію у наступному опалювальному сезоні. Ситуація ставала дедалі напруженою, – коментує Віталій Бабика.

Як представник споживача юрист наголошував на тому, що насправді припинення газопостачання не було, а складений акт не відповідає вимогам Кодексу газорозподільних систем.

Така позиція була обумовлена наступним:

  • акт було складено одноособово працівником газової служби;
  • фотофіксація опломбування не проводилася;
  • акт складався без присутності споживача;
  • були відсутні свідки проведення відповідних робіт.

Крім того, споживачка постійно передавала показники лічильника в особовому кабінеті та систематично оплачувала послуги за спожитий газ.

Тетяна Бузіна та юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика. Фото: ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини».

На щастя, члени комісії підійшли до вивчення ситуації відповідально: дослідили ретельно зібрані докази і вирішили провести додатковий комісійний виїзд, аби точно встановити всі обставини.

Під час додаткового огляду системи опалення будь-яких слідів зриву пломб та самовільного відновлення газопостачання комісія не встановила.

І вже на наступному засіданні прийняла рішення, що спірний акт не відповідає вимогам Кодексу газорозподільних систем, у зв’язку з чим задоволенню не підлягає.

Також члени комісії повідомили, що провели бесіду зі співробітниками управління соцзахисту населення щодо повернення жінці субсидії та підготували відповідне звернення до цього відомства.

Тепер Тетяна Бузіна спокійно готується до нового опалювального сезону і впевнена – взимку в її оселі буде тепло.

*Персональні дані та фото опубліковані за згодою клієнтки. 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Олена Нестерова/ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини»

Хто на сайті

На сайті 6 гостей та користувачі відсутні