Харківська область

Дворічанська районна рада

офіційний сайт

 

Шановні  відвідувачі!
Вітаємо  Вас
на  офіційному  сайті
Дворічанської районної  ради

 

Дворічанська районна рада

Календар України. Українське ділове мовлення

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Безоплатна правова допомога, яку Дворічанський офіс Мережі правового розвитку надав місцевій селищній раді, дозволила попередити втрати бюджету на суму 15 тисяч гривень. У спірному питанні щодо боргів за газ суд став на сторону органу місцевого самоврядування.

Внаслідок нарахування необґрунтованих штрафних санкцій за несвоєчасну оплату природного газу, спір між Дворічанською селищною радою та ТОВ «Харківгаз Збут» довелося вирішувати в суді.
На адресу селищної ради надійшла претензія від газопостачальної компанії щодо оплати послуг з постачання природного газу, а також штрафних санкцій за несвоєчасний розрахунок. В рамках меморандуму про співпрацю дворічанський селищний голова Фархад Магомедов звернувся за правовою допомогою до Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини».


На той час справа вже перебувала в господарському суді Харківської області. Юрист Офісу Віталій Бабика детально вивчив її та з’ясував, що несвоєчасна оплата за поставлений газ виникла у зв’язку з тим, що «Харківгаз Збут» не надав необхідні документи як переможець тендеру, тому Дворічанська сільрада  була вимушена відхилити тендерну пропозицію та оголосити новий конкурс.

Юрист Віталій Бабика (ліворуч) та голова Дворічанської селищної ради Фархад Магомедов. Фото: «Фонд сільських громад Дворічанщини».

Однак, згідно з чинним законодавством, сільрада таки повинна оплатити фактично поставлений газ, тому вимоги газового підприємства в цій частині були цілком законні.
Водночас, враховуючи вищевикладені обставини, частина природного газу була поставлена понад ліміти визначені договором (позадоговірна поставка), і відповідно
«Харківгаз Збут» не мав права вимагати стягнення штрафних санкцій за несвоєчасну оплату цього газу, – пояснює Віталій Бабика.

Саме на цьому і ґрунтувалися заперечення Дворічанської селищної ради. Під час розгляду справи ТОВ «Харківгаз Збут» уточнювало та збільшувало позовні вимоги, зокрема в частині стягнення штрафних санкцій. Однак суд погодився із запереченнями селищної ради та задовольнив позов частково, відмовивши у стягненні штрафних санкцій за газ, поставлений понад встановлені договором ліміти.
Відтак співпраця з Офісом дозволила селищній раді попередити втрати місцевого бюджету на суму 15 тисяч гривень.
Посилання на рішення суду в Єдиному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75846701

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Автор: Олена Нестерова/«Фонд сільських громад Дворічанщини»

За матеріалами сайту Громадська сила Мережа правового розвитку  https://ldn.org.ua/success-story/mistsevyj-byudzhet-zberih-15-tysyach-hryven-zavdyaky-spivpratsi-silrady-z-yurystamy/?fbclid=IwAR3xGLQtF9R3tEQBuKf8RmabKQ7Hi97Kte-svgNrooGk6hS8DWFe3aLRUiA

Хто на сайті

На сайті 13 гостей та користувачі відсутні